Ekopoetyka

Ekopoetyka – warsztat o językach świata. Czy zwierzęta, bakterie i cały otaczający nas świat komunikuje się tak jak my-ludzie, czy dysponuje swoim językiem? Prowadzący warsztat bez wahania odpowiadają, że tak i potrafią pokazać, że literatura, a zwłaszcza poezja, uczy jak rozpoznawać i szanować te języki. Tylko komunikując się z poza-ludzką przyrodą, możemy dowiedzieć się kim jesteśmy. Warsztat łączący elementy poezji, ekologii i medytacji.

[obowiązują zapisy] – zapisy zakończone.

BRAK WOLNYCH MIEJSC! ___ 27.11 (niedziela) 15:00-16:30 Stacja Muranów, ul. Andersa 13 / wejście od Skweru Tekli / ___

Prowadzenie: Julia Fiedorczuk-Glinecka – pisarka, poetka, tłumaczka, wykładowczyni w Instytucie Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Opublikowała 5 tomów wierszy, 4 książki prozatorskie i trzy eseistyczne. Nominowana do nagrody Nike za powieść „Nieważkość”. Zaangażowana w popularyzację pojęcia „ekopoetyki”. W swojej twórczości zgłębia etyczny wymiar istnienia w relacji do innego, w tym także do inności poza-ludzkiej przyrody, poszukując dróg wyjścia poza ściśle antropocentryczny punkt widzenia. Jej utwory były tłumaczone na 19 języków.
Gerardo Beltrán – poeta, tłumacz i wykładowca w Instytucie Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Tłumaczy przede wszystkim z polskiego, litewskiego i jidysz. Naukowo zajmuje się przekładem poetyckim i audiowizualnym, a także związkami między językiem poetyckim, ekologią a nauką. Jest członkiem ASLE (Association for the Study of Language and the Environment) i meksykańskiego Narodowego Systemu Twórców Sztuki (SNCA).