design.lab

7. FESTIWAL MYŚLI ABSTRAKCYJNEJ zaprasza:
? design.lab | podlewanie pola przyjemności
? weź udział w warsztatach: badaj i projektuj
Podczas wspólnych warsztatów będziemy badać temat przyjemności i potrzeby z nim związane wsród mieszkańców Warszawy. Następnie zaprojektujemy narzędzie online, które wyjdzie na przeciw zdiagnozowanym potrzebom. Jaką będzie miało ono formę? O tym zdecydujemy podczas wspólnych rozmów i twórczych burz mózgów. Będziemy pracować metodą design thinking*. Zapraszamy do wspólnego badania, projektowania i podlewania.
Wypełnij formularz do 15 sierpnia.
– Jeśli masz w sobie dużą ciekawość, lubisz rozkładać pojęcia na czynniki pierwsze i chcesz poznać podstawy projektowania metodą design thinking to zachęcamy Cię do wzięcia udziału w design.labie. Nie oczekujemy żadnego konkretnego doświadczenia. Jeśli będziesz mieć potrzebę, możemy wystawić Ci zaświadczenie.
– Zespół będzie miał strukturę płaską. Ważne jest dla nas stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń, pomysłów i wiedzy.
– Mamy miejsce dla 10 osób.
– W ramach labu odbędzie się 6 spotkań online: wtorki, co dwa tygodnie, od 17:00 do 20:00 daty: 30.08, 13.09, 27.09, 11.10, 25.09, 8.11 *Daty mogą się nieznacznie zmienić.
? Dlaczego będziemy zajmować się tematem przyjemności?
W momencie wielu kryzysów, które dzieją się teraz jednocześnie, w momencie kiedy często zmagamy się z wypaleniem i stratą, chcemy zastanowić czy jest jeszcze w naszym życiu miejsce dla przyjemności? Jakie przybiera postaci? Co i kto wpływa na jej kształt? Gdzie są jej granice? Czy może dawać nam ulgę i wspierać w regeneracji? Przyjemność jest niejednoznaczna, ma słodko-gorzki smak. Jak może wyglądać etyczna przyjemność, na czym miałaby polegać? Co kryje się pod hasłem guilty pleasure i dlaczego wokół niego krążą wyrzuty sumienia i wstyd? Przyjemność nie ma jednej definicji można ją kroić na własną miarę – jaka to miara? O tym będziemy rozmawiać podczas design.labu i 7. edycji Festiwalu Myśli Abstrakcyjnej.
Projekt współfinansowany ze środków otrzymanych od miasta stołecznego Warszawy.
7. Festiwalu Myśli Abstrakcyjnej odbędzie się w październiku 2022 na warszawskim Osiedlu Jazdów. Program niebawem na stronie: www.fma.waw.pl
*w internecie znajdziecie dużo informacji o metodzie design thinking np.: https://designthinking.pl/co-to-jest-design-thinking/