Badanie nad Pomysłowością Polaków (BPP)

Konkurs. Ogłaszamy Badanie nad Pomysłowością Polaków “Nowość! Wszystko już było”. Sprawdźmy, jak w rzeczywistości funkcjonuje jedna z naszych głównych, narodowych cech, czyli pomysłowość oraz pozytywna strona kombinatorstwa.

Badanie nad Pomysłowością Polaków – Nowość! Wszystko Już Było*.

Konkurs.

Idea

Pamiętacie jeszcze Adama Słodowego – polskiego McGayvera, który z niczego potrafił stworzyć strzelbę, łódkę z napędem lub lampę biurową. Macie takie doświadczenia? Lubicie przerabiać, majsterkować, konstruować, szukać sedna? Lubicie. Mamy to we krwi!

Ogłaszamy Badanie nad Pomysłowością Polaków “Nowość! Wszystko już było”. Sprawdźmy, jak w rzeczywistości funkcjonuje jedna z naszych głównych, narodowych cech, czyli pomysłowość oraz pozytywna strona kombinatorstwa. Chcemy dowiedzieć się, jakie są Wasze codzienne odkrycia, olśnienia, patenty i wynalazki. Interesują nas zarówno nowatorskie konstrukcje do podwieszania pomidorów w ogródkach działkowych czy patenty, których głównym budulcem jest silver tape, jak i nagłe olśnienia, skąd pochodzi nazwa wody oligoceńskiej. Jeśli uważasz, że Twoje odkrycie już było, nie szkodzi! Ameryka też jest już odkryta.

Chcesz zostać poszukiwaczem?

Poszukujemy chętnych osób, które razem z nami będą chciały zarówno poszukać obszarów codziennej kreatywności Polaków, jaki i filmowo udokumentować ich istnienie. Wystarczy, że prześlesz wypełniony formularz zgłoszeniowy na adres , w którym opiszesz zaobserwowane patenty i pomysły naszych rodaków. Czekamy na zgłoszenia do 20 listopada.

Formularz zgłoszeniowy

Plan Badań:

Z wybraną grupą osób wspólnie stworzymy film dokumentalny „Badanie nad Pomysłowością Polaków”. Planowane spotkania:

  • 23 listopada godz. 18.00 – 21.00 spotkanie: Uwolnij swój pomysł! prowadzone przez Maćka Naskręta (Stowarzyszenie Robisz to/FABLAB powered by Fundacja Orange), Dianę Gaik i Karolinę Śmigiel (Stowarzyszenie Dziki Bez) – w trakcie spotkania rozwiniemy Wasze pomysły i przełożymy je na język filmu – FABLAB ul. Twarda 14/16
  • 23 listopada – 8 grudnia – samodzielne przygotowanie dokumentacji filmowej
  • 10 grudnia godz.12.00 – 17.00 r spotkanie podczas, którego wspólnie stworzymy koncepcję filmowego Badania nad Pomysłowością Polaków – warsztat found footage poprowadzi Jarek Wszędybył – reżyser, scenarzysta, twórca filmów dokumentalnych (Osiedle Jazdów)
  • 13 grudnia 18.00-20:00 pokaz filmowego Badania nad Pomysłowością Polaków (Osiedle Jazdów)

____

*Badania są realne, stanowczo odcinamy się od koncepcji postprawdy.

BPP regulamin

Badanie jest prowadzone w ramach 2. Festiwal Myśli Abstrakcyjnej | Nowość! Wszystko już było. Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partner: Fundacja PZU.