Wystawa Instant

Wystawa natychmiastowa, nie wymagającą gotowania, zalana wrzątkiem.

Bierzemy na warsztat myśl humanistyczną, nauki ścisłe i moc twórczą. Rozważamy dylematy współczesności, ścieramy ze sobą wizje świata i stawiamy pytania o przyszłość. Następnie miksujemy: naukę, sztukę, muzykę, fizykę, literaturę, architekturę. Dodajemy konserwacje. Nie czekamy. Jest już gotowa.

WYSTAWA INSTANT. Do dłuższego namysłu.

Wystawa podsumuje i zaprezentuje efekty warsztatów przeprowadzonych w pracowniach artystycznych Nówka Sztuka realizowanych w ramach 2. Festiwalu Myśli Abstrakcyjnej.

____

21.10 (sobota)
19:00 – Wernisaż
Osiedle Jazdów
Domek 10/6
____

Wystawę będzie czynna również: 22.10 (niedziela) 12:00-18:00 oraz 27.10 (piątek) 17:00-20:00

Kuratorka:

Dorota Pabel  – projektantka, producentka wydarzeń artystycznych i koordynatorka działań społeczno-kulturalnych. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Weissensee Kunsthochschule w Berlinie. Współpracuje z instytucjami kultury, festiwalami oraz organizacjami pozarządowymi. Zajmuje się eksperymentalnym działaniem w przestrzeni, projektuje plastyczne oprawy wydarzeń, scenografie i wystawy.

Producentka i scenografka:

Kasia Sikora – scenografka, freelancerka włączająca się w różne artystyczne projekty i wydarzenia. Studiowała scenografię na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Zawodowo przede wszystkim zajmuje się scenografia filmową i reklamową. Prywatnie zaangażowana feministycznie, co znajduje odbicie w jej samodzielnych działaniach twórczych.