Czwartek 15.08
Performance muzyczno-wizualny o komunikacji, rozmowie i przyrodzie inspirowany korespondencją mailową pomiędzy Björk oraz Timothym Mortonem. W wykonaniu Roberta Bęzy, Misii Furtak i Mirona Grzegorkiewicza – godz. 20:00-21:00
Robert Bęza – absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim, twórca multimedialnych projektów i wideoklipów, VJ, grafik i fotografik współpracujący z takimi instytucjami kultury jak Muzeum Sztuki w Łodzi, Against Gravity, CSW Warszawa. Zaangażowany w działania artystyczne kultury niezależnej tworzy projekty m.in. z artystami z LadoABC, Stefanem Wesołowskim, Mią Masaoką. Twórca digitalnych kolaży zaprezentowanych na indywidualnej wystawie w Galerii Nizio. Podczas rezydencji artystycznej w Bukareszcie zaprezentował film z materiałów found footage “YouBucuresti”. Wystąpił m.in. na Off Festival, Opener, Festiwal Przemiany, Eurosonic Festival / Holandia, Cité nationale de l’histoire de l’immigration – Paryż, SKIF / Sankt Petersburg, Jazz and Experimental Music From Poland / Londyn.
Misia Furtak – muzyk, dziennikarka i animatorka. Laureatka Fryderyka w kategorii Debiut Roku, Paszportu Polityki w kategorii Muzyka Popularna i nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego. Zagrała kilkaset koncertów w całej Europie i Japonii. Prowadziła audycję muzyczną w Polskim Radio RDC. Jest w gronie założycieli Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”, z którym wciąż współpracuje. W latach 2016 – 2017 związana z działem edukacji i badań Narodowego Instytutu Audiowizualnego.
Miron Grzegorkiewicz – Miron Grzegorkiewicz aka M8N (1987) – improwizator-muzyk, producent, projektant interakcji, niedyplomowany teatrolog, amator wielorakich sztuk wizualnych. Słyszany w takich zespołach, jak JAAA!, HOW HOW, Daktari, SHMIB czy PTKCSS, z którymi występował między innymi na festiwalach Open’er (Gdynia), Off Festival (Katowice), Tauron Nowa Muzyka (Katowice), Nowa Tradycja (Warszawa), Nowa Muzyka Żydowska (Warszawa), JazzBezz (Ukraina), JazzFest (Berlin), c/o pop Festival (Kolonia), Reeperbahn (Hamburg), Primavera Sound (Barcelona), Tallinn Music Week (Tallin).
Koncert Pani Jeziora i przyjaciele – 21:00 – 21:30
„Badania naukowe dowodzą, że kiedy ludzie patrzą na wodę: jeziora, rzeki, oceany, aktywizuje się ta sama część mózgu, która rozpala się pod wpływem miłości”. Pani Jeziora, jak i jej towarzyszka kundelka Rybka, pochodzą z miasta Łódź. Z interesujących elementów biograficznych wymienić można jeszcze to, że jej mama była instruktorką pływania, a tata prowadził firmę instalującą baseny ogrodowe. W czwartek Pani Jeziora wykona kilka utworów wybranych artystek/ów, i z pomocą przyjaciół (Czarny Czesio, Żmija Czarny Sztylet), przy akompaniamencie Waszej wyobraźni, a czasem gitary, pomoże wam popłynąć/odpłynąć.
Piątek 16.08
Koncert Fara.Maarz – godz. 20:00 – 21:00
Duet Fara.Maarz to wokal Gosi Bańki oraz gitarzysty Mehdiego Gholami – muzyków, którzy od pierwszego spotkania na jednym z warszawskich jam session czuli, że mimo wielu pozornych różnic, mówią w tym samym języku – to spotkanie dwóch światów, które są sobie bardzo bliskie. Poza granicami – (pers.) Fara Maarz. Muzyka Fara.Maarz jest pełna improwizacji, której podstawą są wzajemna czujność, obserwacja oraz niekontrolowane porywy serca i strun.
Mehdi Gholami – Irańczyk czy Pers z pochodzenia, ale jak sam mówi – Polak z zasiedzenia, Absolwent Studiów Kulturoznawczych i Polonistycznych na Uniwersytecie Łódzkim przy Instytucie teorii literatury, teatru i filmu. Gitarzysta samouk grający na gitarze od najmłodszych lat w różnych stylach i z niezliczoną ilością muzyków. Jest tłumaczem poezji perskiej, pracował także jako tłumacz w dyplomacji wojskowej w Biurze Attache Wojskowego Ambasady Irańskiej w Warszawie. Obecnie skupia się na muzyce.
Gosia Bańka – wokalistka, od najmłodszych lat związana z różnymi formami sztuki: muzyką, tańcem, malarstwem, poezją, fotografią. Pisze własne teksty, gra i komponuje na gitarze. Wcześniej związana z bluesowym zespołem Jutro Morze. Stara się często podróżować po Bliskim Wschodzie, skąd przywozi kadzidła a jej dusza nasiąka tamtejszymi melodiami.
DJ soft Lips: set Biwaki Świata – godz. 21:30 – 1:00
Sobota 17.08
Spacer i leżący koncert Olgierda Dokalskiego – godz. 20:00 – 21:30
Planujemy zagłębić się w las i przejść zdrowy dystans, żeby posłuchać Olgierda Dokalskiego – trębacza i kompozytora zainteresowanego szeroko pojętą kulturą ludową. Ochocianin, rocznik ’83. Z wykształcenia cybernetyk, niedoszły antropolog kultury. Założyciel zespołów Daktari i nor cold, związany także z grupami kIRk, Warsaw Improvisers Orchestra. Od paru lat koncentruje się na opowiadaniu historii. Autor wideoklipów i scenariuszy. https://dokalski.bandcamp.com/releases
DJ Soft Lips: set Zielona Noc – godz. 21:30 – 1:00