Mapa pamięci: luki w danych

  • Mapa pamięci: luki w danych

7-8 listopada, godz. 18:00 – 21:00    

9 listopada, godz. 19:30 i 21:00

Ladomek (Domek 7/14)

Nasza zbiorowa tożsamość opiera się w dużej mierze na pamięci o przeszłości. Pamięci, pełnej luk i błędów. Chcemy dowiedzieć się, czego nie pamiętacie, czego nie chcecie wiedzieć, a także dla jakich wydarzeń zaproponowalibyście alternatywne rozwiązania. Nasz zespół Kartografów zainspirowany zarówno pamięcią zbiorową, jak i uczącymi się sieciami neuronowymi, na podstawie opowieści, które nam przekażecie, stworzy muzyczno-wizualną błędną historię człowieka.

7-8 listopada w godz. 18:00 – 20:00
Wystarczy przyjść do LaDomku (ul. Jazdów 7/14) i przekazać swoją historię. W domku będziecie mogli porozmawiać z naszym zespołem Kartografów, który będzie na żywo opracowywał dane, które nam przekażecie.

9 listopada godz. 19:30
Porozmawiamy o tym, czym jest pamięć zbiorowa wraz z dr hab. Zuzanną Grębecką oraz z Mariuszem Lewandowskim o tym w jaki sposób sieci neuronowe uczą się.


 9 listopada godz. 21:00                                                                                           Zbaczymy efekty pracy naszych Kartografów czyli zapraszamy na muzyczno-wizualny wykon Misi Furtak, Mirona Grzegorkiewicza i Roberta Bęzy.

Działanie ma na celu zwrócenie uwagi na to, jak wielu rzeczy, nie tylko nie chcemy wiedzieć, ale też nie możemy wiedzieć. Nikt nie wie jak będą rozwijały się sieci neuronowe, które sami stworzyliśmy. Najnowsze badania pokazują, że być może 4% genów homo sapiens pochodzi od Neandertalczyka. Istnieją legendy, o tym, że w beskidzkich wsiach płynie krew szwedów osiadłych po potopie, skutkiem czego niektórych Łemków nazywano Wikingami z Karpat. Naszą przeszłość od niedawna kształtują badania naukowe. Wcześniej opierała się w ogromnej mierze na naszej zdolności do opowiadania i tworzenia wspólnych abstrakcyjnych narracji.


*Zespół Kartografów to Misia Furtak, Miron Grzegorkiewicz i Robert Bęza.