Powrót do jaskini

Lascaux, Niaux, Altamira – te tajemnicze nazwy odsyłają do jaskiń w których rodziła się sztuka. To tam powstawały malowidła naskalne, sztuka abstrakcyjna i figuratywna, odbywały się pierwsze seanse „ruchomych” obrazów. Czy dziś sztuka paleolityczna wciąż inspiruje? Jakiej palety kolorów używał człowiek pierwotny? Jaki był ulubiony bohater jego jaskiniowych „projekcji”? Podczas zajęć przeniesiemy się do warsztatu plastycznego człowieka pierwotnego. Poznamy tajniki powstawania farb, przygotujemy je na bazie naturalnych pigmentów, na koniec namalujemy na kamieniach obrazy inspirowane malarstwem jaskiniowym. Przy okazji przekonamy się czy fizyka i chemia mają związek ze sztuką.

Warsztat dla dzieci w wieku 7-12 lat.

FORMULARZ ZAPISOWY
(liczba miejsc na warsztaty ograniczona)

____

22.10 (niedziela)
godz. 11.00-13.00
Osiedle Jazdów
Fundacja Pracownia Dóbr Wspólnych (3/9)
___

Prowadzący:

Katarzyna Waletko – kulturoznawczyni, edukatorka i popularyzatorka wiedzy o sztuce filmowej wśród dzieci i młodzieży, od kilku lat związana z Filmoteką Narodową (dziś Filmoteka Narodowa-Instytut Audiowizualny) i Festiwalem Filmów dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach.

Marcin Petrus – absolwent Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Warszawie, uczestnik prac konserwatorskich obiektów na terenie całej Polski oraz praktyk z konserwacji obiektów archeologicznych przy malowidłach pompejańskich.