Kolonie dla Dorosłych 2024

Cześć!

Kilka słów 

Kolonie dla Dorosłych to 4-dniowe wakacje w lesie, podczas których można trochę odpocząć, ponudzić się lub poeksperymentować. Jest to także czas na kolektywne przyglądanie się naszym dorosłym troskom i światu, który mówi coraz bardziej zachrypniętym głosem. 

Robimy Kolonie dla Dorosłych, ponieważ słyszymy, że są Wam potrzebne, a nam sprawia to frajdę. Spędzamy czas w lesie, w grupie z innymi osobami, dlatego warto zapakować do plecaka trochę życzliwości. Od lat zostawiamy perfekcjonizm na dnie szafy, żeby było więcej miejsca na kontekst i zrozumienie. Każdy turnus kolonijny jest inny. Atmosferę każdorazowo tworzy wyjątkowa mieszanka ludzi, zwierząt, roślin, pogody i czegoś pomiędzy.

Zapraszamy osoby pojedyncze, paczki, pary, kolektywy i inne konstelacje, bardziej introwertyków, bardziej ekstrawertyków, w różnym wieku duchowym i cielesnym. Mile widziane są pieski, które dobrze czują z innymi psami i ludźmi.

Podczas Kolonii zachęcamy Was do szukania komfortu w innych przestrzeniach niż na co dzień, oraz przyjrzenia się swoim potrzebom z leśnej perspektywy. Gotujemy roślinnie, śpimy w namiotach i skromnych drewnianych domkach. Ćwiczymy się w uważności na siebie nawzajem, innych mieszkańców lasu i środowisko, w którym będziemy spędzać czas.

Kolonie dla Dorosłych są letnią, młodszą siostrą Festiwalu Myśli Abstrakcyjnej, organizowanego przez Stowarzyszenie Otwarte Dziki Bez.

✌🏻  Zobacz program tutaj

 

Fundusz wczasowy

Ceny Kolonii są kompromisem pomiędzy kosztami organizacji a jak największą inkluzywnością finansową. Staramy się dbać o Wasze potrzeby i naszą ekologię pracy.

 880 zł – zapisz się, ale na listę rezerwową

Śpisz w 12-osobowym, prostym drewnianym domku z piętrowymi łóżkami, znajdującymi się we wspólnej przestrzeni. Łazienki znajdują się w budynku na zewnątrz. Będziesz potrzebować swojego śpiwora.

 770 zł — zapisz się, ale na listę rezerwową

Śpisz w swoim namiocie na dużym polu otoczonym zielenią. Łazienki znajdują się w budynku na zewnątrz. Będziesz potrzebować swojego śpiwora oczywiście.

⛺ 0 zł zapisz się, ale na listę rezerwową

Weź udział w Koloniach dla Dorosłych jako Osoba Pomocna. Do skorzystania z tej opcji zapraszamy przede wszystkim osoby, których tegoroczny fundusz wczasowy jest nadszarpnięty i które chcą nam pomóc w organizacji Kolonii, m.in. w rozkładaniu obozu, gotowaniu czy dbaniu o czystość łazienki. Zależy nam, aby jak najwięcej osób miało możliwość wziąć udział w Koloniach dla Dorosłych, niezależnie od okoliczności. Zapisy na Osoby Pomocne również ruszą 15 kwietnia.

💸 Super ratka:

Jeśli zapiszesz się, do 30.04.2024 możesz zapłacić w 2 ratkach.

  • I ratka – 50% ceny  w przeciągu 3 dni od daty otrzymania od nas potwierdzenia uczestnictwa.
  • II ratka – 50% ceny do 31.05.2024.
💸 Opłata w całości:

Jeśli zapiszesz się po 30.04.2024 albo wolisz wpłacić całą kwotę od razu, będziemy Cię prosiły o wpłatę w przeciągu 3 dni od daty otrzymania od nas potwierdzenia uczestnictwa.

Przeczytaj nasz regulamin.

Ludzie, Miejsca, Jedzonko

🥬 Dobry czas z grupą lub w pojedynkę

Kolonie trwają od czwartku do niedzieli (4–7  lipca 2024). Przyjeżdża na nie około 170 Letniczek, Letników, Prowadzących i Organizatorów — kolonie można nazwać mikro festiwalem, gdzie być może nie ze wszystkimi pogadamy, ale wszystkich będziemy kojarzyć z twarzy. 🙂 Spędzamy czas na dużej przestrzeni, gdzie można czuć się swobodnie i w razie potrzeby, zaszyć się w jednym z zielonych zakątków i pobyć samemu/samej.

🥬 Dużo zieleni i minimalizm stanicy harcerskiej Polewicz

Stanica znajduje się na dużym terenie pełnym drzew i krzaków. Mamy do dyspozycji świetlicę, miejsce na ognisko oraz rzeczkę Wilgę. Na miejscu jest budynek z 8 toaletami i 7 prysznicami. Duże pole na własne namioty oraz 4 drewniane domki. Teren stanicy jest ogrodzony.

🥬 Roślinne jedzenie

Na koloniach gotujemy tylko z roślinnych produktów. Posiłki są proste, ale bardzo smaczne. Gotuje dla nas Marek Sosnowski z pomocą Asi Kisiel i Hani Morkowskiej.

Czwartek: zupa + kolacja / piątek i sobota: śniadanie + obiad + kolacja / niedziela: śniadanie + obiad

Jak dojechać – ahoj przygodo!

🚘 Samochód

Jeśli jedziecie samochodem, koniecznie wpiszcie w google maps STANICA POLEWICZ , wtedy zostaniecie skierowani w odpowiednie miejsce. Skręcacie w „Babie lato”, jedziecie długo prosto, później skręcacie w lewo w „Rajską” i za niedługi czas w prawo w „Sarenek”. Teren stanicy jest ogrodzony. Przed ogrodzeniem są miejsca na samochody.

🚘 + 🧑‍🦰 Samochód, ale nie swój

Nasza złota rączka zrobił dla Was maszynę do zgłaszania się: kto może kogoś podwieźć, kto potrzebuje być podwiezionym. Maszyna ruszy wraz z zapisami. 

 🚂 Pociąg +  🚲 Rower

Możecie jechać autobusem lub pociągiem do Garwolina i do Polewicza dojechać rowerem (ok. 14 km). Godziny połączeń na trasie Warszawa-Garwolin znajdziecie na stronie PKP. 

🚌 Autobus

Możecie również dojechać autobusem do Wilgi i tam pieszo przejść około 4 km (45 min). Dokładny rozkład sprawdźie na stronie https://www.e-podroznik.pl

Do zobaczenia!